Co przynieść choremu do szpitala?
Ciasta z dala od szpitala – czyli co przynieść choremu przebywającemu w szpitalu. Wybierasz się na wizytę do szpitala do bliskiej Ci osoby? Zastanawiasz się, co może jeść, co nie zaszkodzi w procesie rekonwalescencji i będzie dobrze przyswajalne?

Przedstawiamy infografikę przygotowaną we współpracy z dietetykiem klinicznym z Zespołu ds. Leczenia Żywieniowego w Szpitalu Zdrowie w Kwidzynie mgr Natalią Mogiłko, która pomoże przygotować upominek dla chorego.

Co przynieść choremu do szpitala?

Powyższe zalecenia są ogólną wskazówką, jednak ostateczny wybór produktów powinien być dostosowany do stanu zdrowia chorego. Przed przyniesieniem czegokolwiek choremu należy skonsultować to z dietetykiem lub lekarzem opiekującym się pacjentem.

W przypadku pacjentów z np. wysokim poziomem potasu – sok pomidorowy nie będzie wskazany, w przypadku chorych z dysfagią – orzechy, jak i owoce także są przeciwskazane.

Rozwiązaniem w tej sytuacji może okazać dostępna w aptekach żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, gdyż można ją stosować w większości schorzeń. Dostarczają one wysoką ilość białka i energii, które wspomagają proces regeneracyjny. Wśród takich produktów jest Nutramil Complex, Nutramil Complex Protein i Immuven.

Pobierz na swoje urządzenie
Immuven kartonik

Immuven

Kompozycja niezbędnych składników pokarmowych – białek, węglowodanów, tłuszczów, witamin, mikro- i makroelementów, a także kwasy omega-3, L-arginina i beta-1,3/1,6 glukan niezbędnych w okresie okołooperacyjnym.

Niezawodny partner prehabilitacji.

Zobacz produkt