Czy prehabilitacja ma wpływ na wystąpienie zakażenia miejsca operowanego?
Prehabilitacja to przygotowanie organizmu przed leczeniem także przedoperacyjnym, który ma na celu optymalizację stanu zdrowia przed zabiegiem. Wszystko po to, aby zabieg przebiegł bez komplikacji i powikłań a pacjent mógł szybciej wrócić do stanu sprzed choroby.

Ryzyko infekcji pooperacyjnych

Infekcje pooperacyjne to jedno z potencjalnych powikłań po operacji. Mogą wystąpić na miejscu operowanym lub w innych obszarach ciała. Szczególnie narażone są na nie osoby starsze, z występującymi chorobami oraz osoby niedożywione. Powikłania u takich osób mogą w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do zgonu pacjenta. W Polsce w skutek powikłań pooperacyjnych umiera kilkanaście tysięcy pacjentów.

Jak zapobiec powikłaniom pooperacyjnym?

Szczególnie istotne jest odpowiednie przygotowanie organizmu do wdrażanego leczenia. Interwencja chirurgiczna to dla organizmu nie małe wyzwanie, z którym musi się zmierzyć i przebyć tę drogę z jak najlepszym efektem. Aby proces ten przebiegł pomyślnie, pacjent musi mieć odpowiedni zapas energii, która dostarczana jest wraz z dietą. W celu zapewnienia odpowiedniej ilości składników odżywczych zaleca się stosowanie żywności specjalnego przeznaczenia medycznego Immuven, który w swoim składzie posiada immunoskładniki pomagające wzmocnić odporność. Wdrożenie żywności medycznej należy skonsultować z lekarzem lub dietetykiem.

Posłuchaj, co na ten temat mówi specjalistka ds. leczenia ran, pielęgniarka, prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz.

Immuven kartonik

Immuven

Kompozycja niezbędnych składników pokarmowych – białek, węglowodanów, tłuszczów, witamin, mikro- i makroelementów, a także kwasy omega-3, L-arginina i beta-1,3/1,6 glukan niezbędnych w okresie okołooperacyjnym.

Niezawodny partner prehabilitacji.

Zobacz produkt