Olimp Labs Medical Nutrition
Firma farmaceutyczna Olimp Labs działa na rynku od 1990 roku. Produkujemy wysokiej jakości leki, wyroby medyczne, żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, produkty dla sportowców i osób aktywnych fizycznie oraz suplementy diety. Naszą misją jest zapewnienie naszym Klientom lepszego komfortu życia, mocy zdrowia i witalności.

Olimp Labs Medical Nutrition to wyodrębniony segment firmy Olimp Labs, zajmujący się przede wszystkim Żywnością Specjalnego Przeznaczenia Medycznego. Podstawową misją działania jest promowanie roli zbilansowanego żywienia w procesie leczenia wielu schorzeń oraz wsparcia organizmu w okresie okołooperacyjnym. Na co dzień współpracujemy z profesorami, lekarzami, pielęgniarkami, dietetykami, farmaceutami oraz z naszymi partnerami z sektora ochrony zdrowia na rzecz intensyfikowania budowania świadomości nt. znaczenia leczenia żywieniowego w różnych jednostkach chorobowych. Dostarczamy produkty wysokiej jakości zgodne z wszelkimi wymogami, które wspomagają proces leczenia pacjentów.

Olimp Labs intensywnie się rozwija, nakłady w dotychczasowe i nowe inwestycje to łączna kwota ponad 500 mln zł. Na przestrzeni ostatnich lat firma zrealizowała projekt budowy jednego z najbardziej nowoczesnych w Europie Ośrodków Badawczo-Rozwojowych oraz Inteligentnego Centrum Logistycznego, dzięki któremu możliwa jest dokładna kontrola procesu dystrybucji wyrobów. To właśnie w siedzibie w Pustyni znajduje się unikalne narzędzie: Sztuczny Przewód Pokarmowy, jedyny taki w Polsce i jeden z dziewięciu na świecie. Dzięki niemu możliwe jest prowadzenie unikalnych badań nad zapobieganiem chorobom.

Olimp Labs

Żywność specjalnegoprzeznaczenia medycznego
to kategoria żywności dedykowana szczególnej grupie konsumentów, jakimi są pacjenci wymagający specjalnego postępowania dietetycznego pod nadzorem lekarskim.
Produkty odżywcze do żywienia w chorobie! Ból, medyczne przeciwwskazania do jedzenia określonych produktów, ograniczenia w ruchu, brak apetytu przyczyniają się do zmniejszenia ilości i jakości spożywanych posiłków. Brak odpowiedniego żywienia powoduje stopniowe osłabienie, a z czasem wyniszczenie organizmu.

W czasie przyjęcia pacjentów do szpitala niedożywienie najczęściej występuje u pacjentów w podeszłym wieku (50 %), z chorobami układu oddechowego (45%), chorobami zapalnymi jelit (80%) i nowotworami złośliwymi (85%).
Przy wystąpieniu pierwszych objawów niedożywienia najlepszym ratunkiem jest żywienie medyczne.

Dlaczego warto wybrać produkty Olimp Labs Medical Nutition:

  • Produkty tworzone są w ścisłej współpracy z pacjentami, pracownikami służby zdrowia i autorytetami w dziedzinie żywienia medycznego.
  • Chelaty aminokwasowe Albion Minerals zapewniają wysoką przyswajalność (m.in.: żelaza, magnezu, cynku).
  • Wszystkie produkty i surowce są skrupulatnie badane i testowane w laboratoriach.
  • Oferowane produkty to gwarancja bezpieczeństwa, jakości i skuteczności.
  • Żywność medyczna (Nutramil Complex i Nutramil Complex Protein) posiada niską osmolarność oraz jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów.
Olimp Labs

Działalność dydaktyczno naukowa w ramach OBR.
Olimp Labs posiada innowacyjny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy wyposażony w nowoczesną aparaturę badawczą oraz wysokiej klasy urządzenia techniczne do produkcji w skali laboratoryjnej i półtechnicznej. Wśród sprzętów wyróżniamy profesjonalne chromatografy UPLC, chromatograf cieczowy z tandemową detekcją mas LC-MS/MS, chromatograf gazowy GC z detektorami FID, ECD, FPD, chromatograf gazowy z tandemową detekcją mas GC-MS / MS, spektrofotometr emisji atomowej ICP, spektrofotometr NIR, analizator aminokwasów, aparat PCR oraz aparaty do badań postaci leku.

Innowacyjne projektowanie, wytwarzanie i permanentna kontrola jakości produktów oraz działania edukacyjne prowadzone w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym pozytywnie wpływają na zwiększanie świadomości, rozwój i poprawę skuteczności suplementacji i jednocześnie pomagają w odnoszeniu sukcesów w walce ze schorzeniami XXI wieku.

Olimp Labs

Nasi Partnerzy
Krajowe klastry kluczowe

Jednostki naukowe